ПРАВИЛА ЧИТАННЯ КНИЖОК

1. Читання книжок навчає нас розуму, замінюючи нам життєвий досвід; крім цього, воно завжди дає нам високу естетичну насолоду. Тому, читаючи книжки, ніколи не поспішайте: нехай навчання буде серйозніше, а насолода глибша.

2. Не можна судити про те, чого не знаєш; тому не називайте книжку нудною, якщо ви не прочитали її до кінця.

3. Коли ви захоплені книжкою, коли вона володіє вами цілком, намагайтеся бути якомого уважнішими, бо це найвищий момент у читанні, і в жодному разі не поспішайте, не «ковтайте книжки»; читання поспіхом, коли враження змінюють одне одного, притупляє почуття, і ви не дістанете від книжки усього, що вона могла вам дати.

4. Під час читання жодного слова із книжки не повинно бути пропущено. Особливо шкідливо робити пропуск, «ковтати по книжці» в найцікавіших місцях.

5. Передчасно не намагайтеся дізнатися про розв'язку книжки, від цього увага слабшає, інтерес до книжки зникає.

6. Зміст книжки - це священна власність того, хто її написав; дуже часто письменник створює книжку з великими зусиллями. Тому завжди знайте і твердо пам'ятайте ім'я автора, який написав книжку, інакше читання скидатиметься на крадіжку.

7. Читання - це праця, корисна і приємна. А звичку до всякої праці набувають лише постійними вправами. Тому читайте завжди і всюди, де тільки є для цього можливість, -тоді читання стане вашою звичкою, а вона є ознакою висококультурної людини.

8. Під час читання жодне слово, речення не повинні залишатися незрозумілими. Тому завжди звертайтеся до словника. Тільки тоді читання буде навчанням.

9. Не розтягуйте без потреби читання однієї книжки на дуже довгий час.

10. Читання лежачи дуже шкідливе для очей, та й увага, якщо так читати, завжди слабшає.

11. Свято бережіть книжки.

Бібліотечні уроки

Літературна гостина "М.Ю.Лермонтов. Осінь"

(слайд 1, слайд 4, слайд 19)

Літературна гостина "Не згасне вогонь його поезії" для 10-11-х кл

Гуморні вечорниці "І сміявся і плакав з любов'ю" Остап Вишня

Кiлькiсть переглядiв: 104