ОСОБЛИВОСТІ ЗНО 2018 року

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) проводитиметься з 22 травня до 14 липня.
Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із Переліку.

Перелік навчальних предметів:

1. Українська мова і література
2. Історія України
3. Математика
4. Біологія
5. Географія
6. Фізика
7. Хімія
8. Англійська мова
9. Іспанська мова
10. Німецька мова
11. Французька мова
Результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (ДПА) для випускників старшої школи ЗНЗ 2018 року.
1) українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, написання власного висловлення);
2) математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття);
3) один з навчальних предметів, зазначених у пунктах 2-11 Переліку (за вибором випускника).
Для проведення ЗНО з іноземних мов використовуються завдання сертифікаційних робіт (предметні тести) двох рівнів складності: рівня В1 та рівня В2.
Випускники старшої школи ЗНЗ 2018 року, які бажають зараховувати результат
ЗНО з іноземної мови як оцінку за ДПА та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест В2.
Результати ЗНО з української мови і літератури (українська мова) зараховуються як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту
ЗМІСТ ТЕСТІВ відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженимнаказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».
ДЛЯ ПІДГОТОВКИ до ЗНО та можливості ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році планується проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Про схему та терміни реєстрації пробного ЗНО буде повідомлено додатково на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти звертає увагу всіх, хто планує у 2018 році реєструватися для участі у ЗНО, завчасно потурбуватися щодо отримання паспорта особами, яким на 1 вересня 2017 року виповнилося 16 років. Реєстрація на ЗНО для таких осіб буде проводитися виключно за наявності паспорта.

Терміни проведення ЗНО-2018

Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року №1287 затверджено Календарний план підготовки та проведення в 2018 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих наоснові повної загальної середньої освіти, що визначає основні етапи підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання, а також терміни їх реалізації.
Реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 06 лютого по 19 березня 2018 року. Вносити зміни дореєстраційних даних учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 02 квітня 2018 року.
Запрошення-перепустки для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні, у яких зазначатиметься час і місце проведення тестувань, будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 30 квітня 2018 року.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня по 13 червня 2018 року.

Тестування відбудуться:

-з математики – 22 травня;

-з української мови і літератури – 24 травня;

-з іспанської, німецької, французької мов – 29 травня;

-з англійської мови – 01 червня;

-з біології – 04 червня;

-з історії України – 06 червня;

-з географії – 08 червня;

-з фізики – 11 червня;

-з хімії – 13 червня.

Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників зовнішнього незалежного оцінювання до 21 червня 2018 року (математика, українська мова і література, іноземні мови, біологія – до15 червня; історія України, географія, фізика, хімія – до 21 червня).

ОСОБЛИВОСТІ ЗНО-2018