23 квітня – Всесвітній день книги і авторського права

„ЇЇ величність – українська Книга” – під такою назвою в загальному читальному залі організована книжково-ілюстративна виставка-калейдоскоп, приурочена до Всесвітнього дня книги та авторського права.
Те, що книга - джерело знань, сьогодні знають навіть наймолодші читачі. Але, крім цього, книга є «унікальним засобом самовираження, просвіти й комунікації».
Всесвітній день книги та авторських прав було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року (Резолюція № 3.18). Відзначається щорічно 23 квітня для привернення уваги до книги як засобу поширення знань, найбільш надійного способу їх збереження. Дата були вибрана на згадку про те, що 23 квітня 1616 року померли Мігель де Сервантес, Вільям Шекспір, Інка Гарсіласо де ла Вега.
Звичайно, діяльність, пов'язана з популяризацією книг та читання, не може обмежитися лише одним днем. Але саме 23 квітня відбувається багато заходів, які привертають увагу до книжкової справи. Зокрема, відбувається проголошення Всесвітньої столиці книги, проводяться виставки, громадські читання, симпозіуми, присвячені проблемам захисту інтелектуальної власності та книговидання.
Успіх Всесвітнього дня книги і авторського права залежить, в першу чергу від підтримки з боку всіх зацікавлених сторін - авторів, видавців, педагогів, бібліотекарів, громадських діячів і приватних осіб.
В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом - безперервним читанням «Дон Кіхота». Читці змінюють один одного протягом 48 годин.
Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.
Саме з цією метою в читальному залі шкільної бібліотеки організована книжкова виставка-калейдоскоп «Українська Книга, як тебе не любити?», яка відкриває для читачів різнобарв'я нашого друкованого слова. Достойне місце на експозиції займають твори видітних українських письменників.
З нагоди Всесвітнього Дня книги та авторського права сердечно вітаємо письменників, видавців, бібліотекарів, вчителів, книгорозповсюджувачів, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово!
А всім шанувальникам книги бажаю нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення! Сподіваюсь, що придбана або прочитана у цей день книжка стане її власнику справжнім другом і порадником на довгі літа.
І знов у мандри запросять вас книги...

/Files/images/Кн.вист.до Дня книги23.04.2018.jpg

Книжкова виставка "Геній краси і правди" да 190-рр від Дня народження Л.М. Толстого

/Files/images/Книжкова виставка Геній краси і правди(до190-рр від ДН Л.М.Толстого .jpg

Бібліотечний дайджест у вересні 2018

/Files/images/Бібліотечний дайджест вересень 20183.jpg

Тематична підбірка матеріалу до Дня пам'яті жертв Голодомору.

/Files/images/Тематична підбірка матеріалу до Дня пам\'яті жертв Голодомору.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 98