Корисні посилання: Державна наукова установа "Інститут модернізації змісту освіти"

/Files/images/е підручник.jpg

Електронні версії підручників для 1-11-х класів
Читалія - Програмові твори з літератури
Український центр оцінювання якості освіти

http://www.testportal.gov.ua/

Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти

http://zno-kharkiv.org.ua/

Бібліотека світової літератури

http://www.ae-lib.org.ua/

Державна бібліотека України для юнацтва

http://www.4uth.gov.ua

Проект «Українська казка»

http://www.kazka.in.ua/

Енциклопедії

http://www.chl.kiev.ua/default.aspx?id=5647

ПАМ'ЯТКА СТАРШОКЛАСНИКАМ,
що готуються до іспитів

1. Перед вами весь світ, і у вас є шанс обрати свій шлях! Максимально використовуйте цей шанс! Він буває нечасто!

2. Будьте впевнені у собі й у своїх силах! Низька оцінка себе та своїх знань – це шлях до невдач, конфліктів і життєвих розчарувань.

3. Допомагайте один одному, підтримуйте один одного в невдачах і радості.

4. Пам'ятайте, що вас оточують рідні і небайдужі люди: батьки, вчителі, друзі.

5. Відчуйте впевненість у тому, що ви можете відстояти себе і свою безпеку, усвідомити себе людиною, яка обирає дорогу життя і відповідає за своє життя.

6. Скажіть собі: “Я це зроблю!” Установка на успіх притягує до себе удачу, везіння, перемогу

ЯК ПРАЦЮВАТИ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ

Ти робиш перші кроки у Мережу Інтернет - чудовий світ інформації, що не має жодних кордонів, жодних перепон. Мандруючи Інтернетом, ти пізнаєш багато цікавого й важливого, знайдеш нових друзів, змістовно проведеш час дозвілля. Бажаємо тобі щасливої мандрівки! Але спочатку – кілька порад.

- Як знайти потрібну інформацію, потрібну веб-сторінку? Якщо ти знаєш її точну адресу, то цю адресу слід вписати у віконечко «Адреса» і натиснути на клавіатурі клавішу «Enter». Якщо ти адреси не знаєш, тобі доведеться скористатись допомогою пошукової служби Інтернету.

-Що для цього треба зробити? Натисни ліву кнопку «миші» на малюнку, де зображена лупа. На екрані зліва з’явиться нове вікно: «Пошук». Напиши назву предмету, явища, прізвище або тему твого пошуку і натисни на кнопку «Пошук». Можна шукати інформацію і за допомогою спеціальних пошукових сайтів. Для цього у віконці «Адреса» слід написати ім’я такого сайту. На пошукових сайтах (серверах) можна шукати не лише за словом, виразом, темою, написаними тобою у вікні для пошуку, але й за тематичними рубриками каталогів, які розміщені на кожному такому сайті: “Новини”, “Культура”, “Навчання”, “Реферати” та інші, або за назвою регіону (наприклад - “Харків”).

- Мережа Інтернет дуже величезна ! Як же не заблукати у ній? Подивись уважно на панель інструментів. На ній ти побачиш зображення хатинки. Де б ти не знаходився у Мережі, слід лише натиснути на неї лівою клавішою миші, і ти відразу ж повернешся додому, тобто на домашню сторінку, з якої ти починав свою мандрівку.

- Якщо тобі сподобаються якісь адреси у Всесвітньому Павутинні, ти можеш занести їх до папки «Вибране», що помічена зірочкою . Зробити це можна так: у віконечку програми Internet Explorer ти знайдеш пункт меню під назвою «Вибране» (не плутай з папкою «Вибране» на панелі інструментів). Натиснувши лівою кнопкою миші на цей пункт, ти розкриєш віконце з переліком команд. Вибери команду «Додати у вибране» і натисни кнопку «ОК» у віконечку, яке відкриється. Згодом ти зможеш створити багато різних папок, куди й будеш заносити посилання на сайти в Інтернеті, які тобі сподобались. Таким чином, з часом у тебе буде власна скарбничка сайтів, які ти зможеш відвідувати, завітавши до папки «Вибране».

Зробити це ти можеш так: натисни лівою клавішою миші на зображення папки ; у лівій частині екрану з’явиться її зміст, тобто перелік занесених до неї сторінок Інтернету. Вибравши знову ж таки лівою клавішою миші потрібну адресу, ти автоматично почнеш її завантажувати. Після цього папку можна закрити, натиснувши на зображення ( X ), яке знаходиться поряд зі словом «Вибране».

ЯК ПИСАТИ РЕФЕРАТ

1. Визначити адресата і мету спілкування.

2. Дібрати відповідну літературу.

3. Опрацювати дібрані джерела з робочими стислимим помітками, закладками у книжці.

4. Скласти план відповідно до обсягу реферату,

5. Оформити яскравий, привабливий вступ.

6. Дати перелік основних висновків, узагалень та рекомендацій.

7. Оптимальний обсяг реферату 10-12 друкованих сторінок.

ЯК НАПИСАТИ ТВІР

Згідно вимог композиція твору повинна складатися із наступних частин: вступ, основна частина, висновок. Відсутність у творі одного з елементів композиції розглядається як помилка і враховується при виставленні оцінки. Композиція твору повинна бути продуманою і чіткою. Всі основні думки в творі необхідно ретельно обгрунтовувати, аналізуючи текст літературних творів.

Як написати вступ до твору? Вступ - вводить у тему, дає попередні, загальні відомості про ту проблему, яка стоїть за запропонованою темою. У вступі може: - міститися відповідь на задане питання по темі - представлена ваша думка, якщо в назві теми є звернення до думки абітурієнта («як ви розумієте сенс назви ...») - міститися факт з біографії автора або охарактеризовано історичний період, якщо ці відомості мають важливе значення для подальшого аналізу тексту - сформульовано ваше розуміння літературознавчих термінів, якщо вони використані в назві теми («тема долі ...», «образ героя ...»)

Як написати основну частину твору? Основна частина твору є результатом аналізу літературного твору відповідно до заданої теми. В основній частині слід уникати: переказу літературного твору, викладення відомостей, які не мають прямого відношення до теми. В основній частині необхідно продемонструвати знання літературного матеріалу, вміння логічно, аргументовано і стилістично грамотно викладати свої думки. Основна частина - це перевірка того, наскільки правильно Ви зрозуміли тему.

Як написати висновок до твору? Завдання висновку - підвести підсумок, узагальнити сказане, завершити текст, ще раз звернувши увагу на найголовніше. Заключна частина повинна бути: короткою, але місткою, органічно пов'язана з попереднім викладом. У висновку може бути виражене особисте ставлення того, хто пише до твору, його героїв, проблеми. Він повинне бути викладений коректно, без надмірних захоплених оцінок, мати чітко виражений певний сенс і має бути підготовлений матеріалом основної частини. Чіткий, суворо відповідний темі останній абзац твору може знівелювати багато недоліків.

УХОД ЗА КНИГАМИ

В последнее время люди все большее предпочтение отдают электронным носителям информации, но, вопреки прогнозам, привычные бумажные книги еще не вышли из употребления. У многих людей есть своя библиотека - большая или не очень. Для того чтобы книги прослужили как можно дольше и оставались в идеальном состоянии, очень важен правильный уход за книгами.

Уход за книгами можно условно разделить на несколько категорий: хранение книг, использование книг и реставрация книг. Правильное хранение книг - это залог не только их сохранности, но и вашего здоровья, ведь ничто так не собирает пыль, как книги.

Уход за книгами начинается с правильного выбора места для их хранения. Прежде всего, книги нужно перебрать, разложить по группам (по авторам, жанрам, размеру - как вам будет удобнее). Книги, которые вы не будете читать, отложите отдельно. Выбрасывать их не стоит, лучше отдать в местную библиотеку - там будут рады пополнению фонда. Потрепанные книги, которым нужна мини-реставрация, тоже отложите и займитесь ими потом. Книги боятся прямых солнечных лучей, поэтому книжные полки и стеллажи лучше установить перпендикулярно окну. Для освещения помещения лучше использовать лампы накаливания: они не повредят книгам.

Правильный уход за книгами - это еще и правильная их расстановка. Тома нельзя ставить слишком плотно. Лучше не ставить книги в два ряда, даже если вы хотите сэкономить место: заднему ряду будет нечем "дышать", и там скопится больше пыли. Доставая книгу с полки, не берите ее за корешок - он может порваться. Книги должны стоять вертикально. Если на полке мало место - следите, чтобы они не стояли под углом. Чтобы не путаться в своей библиотеке, расставьте книги по определенному порядку и составьте каталог книг. Благо, компьютер позволяет вести его в электронном виде, поэтому не придется выделять дома место еще и под ящики с картотекой.

Книги боятся пыли и сырости. Поэтому лучше хранить их не на открытых полках, а в шкафу или на стеллаже с дверцами. По этой же причине уход за книгами предусматривает регулярное проветривание помещения. Также книги боятся табачного дыма. Протирать книги от пыли нужно 2-3 раза в год, используя для этого пылесос и хорошо отжатую влажную тряпку. Нужно протирать и книжные полки, а если они закрыты стеклами - мыть стекла. Лучшие условия для хранения книг - температура 18-20 °C при 50-60% влажности. Если книги все-таки отсырели, проветрите шкафы и протрите книги мягкой сухой тканью.

При чтении тоже не нужно забывать про уход за книгами. Всегда используйте закладки для книг. Для этих целей нельзя применять посторонние предметы и уж тем более загибать уголки страниц. Чтобы при чтении не пачкалась обложка, оберните книгу в полиэтилен или бумагу. Нельзя брать книгу грязными руками, читать за едой. Ни в коем случае нельзя вырывать страницы и писать на них, даже карандашом. Лучше всего читать книги на твердой поверхности. Не пытайтесь раскрыть книгу на все 180 градусов - переплет может не выдержать.

Если же с вашей книгой все-таки случилась какая-то неприятность, стоит вспомнить про третью составляющую ухода за книгами - реставрацию книг. Конечно, профессиональная реставрация книг вам не под силу, но рядовому читателю вполне подвластен такой аспект ухода за книгами, как выведения пятен.

Пятна жира можно вывести при помощи бензина или смеси бензина с толченым мылом или жженой магнезией. Свежее пятно можно посыпать сухим толченым мелом и прогладить утюгом через белую бумагу. Пятна от ржавчины удаляются при помощи лимонной кислоты. Плесень выводится при помощи нашатырного спирта или 2-3% раствора формалина, а оставшееся пятно можно убрать при помощи перекиси водорода. Пятна от пальцев нужно протереть мылом, затем - чистой влажной тряпкой. Страница должна сохнуть между листами папиросной бумаги. Любые пятна нужно удалять осторожно, чтобы не повредить текст!

При уходе за книгами нужно защищать их от вредных насекомых. Если вы заметили, что на книжных полках завелись непрошеные жильцы, соберите книги в полиэтиленовые пакеты и насыпьте в них препараты от моли. В запущенных случаях можно воспользоваться ядохимикатами. Оставшиеся пятна от насекомых можно удалить при помощи спиртового уксуса, 9% раствора уксусной кислоты или смеси глицерина и нашатырного спирта (4:1 по массе). Ватный тампон смачивают в жидкости, аккуратно протирают загрязненный участок, промывают теплой водой и сушат между листами промокательной бумаги под легким прессом.

Реставрация книг, попавших под воду, производится следующим образом. Книгу помещают в теплое и сухое помещение, которое хорошо проветривается. Кода книга подсохнет, но не высохнет полностью, ее помещают под пресс. Склеившиеся листы аккуратно разделяют при помощи линейки, влажные перекладывают папиросной бумагой. Через сутки не успевшие высохнуть листы проглаживают утюгом через фильтровальную бумагу. Помятые страницы книг проглаживают утюгом между листами белой бумаги. Утюг не должен быть горячим! Если страница порвалась, подклейте ее папиросной бумагой.

Чтобы ваши книги служили вам верой и правдой, необходим правильный уход за книгами. Если все-таки с книгой что-то случилось, и вам нужно вернуть ей первозданный вид - на помощь придет реставрация книг в домашних условиях.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО РОБОТИ В ІНТЕРНЕТІ



День бібліотекаря Для перегляду відео необхідно встановити останню версію Adobe Flash Player. Виступ

Кiлькiсть переглядiв: 532